Tally Weijl
Az érzéki nőiességre specializálódott, díjnyertes rendező víziója a Tally Weijl világáról az egyik legkülönösebb reklám, amit valaha láttál.
Ellen von Unwerth neve talán ismerősen cseng, hiszen a német fotós-rendező olyan divatlapok számára készít rendszeresen képeket, mint a Vogue és a Vanity Fair. A filmezés világában elsősorban videoklippek és rövidfilmek jelzik munkásságát, számtalan modell, popsztár, híres együttes és divattervező állt már sorba az irodája előtt egy lehetőségért.
Helyesen kiejtve "telli vejl", a márka az önmagukkal elégedett, magabiztos, fiatalabb korosztályú nőket célozza, erre utal jelmondata is: totally sexy.
Tally Elfassi-Weijl, a cég társalapítója a főnöke annak az 50 fős divattervezői csoportnak, akik a kollekciókon dolgoznak. Ruháik olyan fiatal nőknek szólnak, akik hűen követik a trendeket és érdeklődnek a divat iránt, mindig szexisek, imádnak bulizni, ismerik saját stílusukat, határozottak és szeretik vonzónak érezni magukat egy-egy csinos darabtól. A Tally Weijl emberei bejárják a világ leghíresebb divat-gócpontjait, kifigyelve az új irányzatokat, inspirációt merítve a leghétköznapibb és legvagányabb viseletekből egyaránt. Európa szinte valamennyi országa érintett egy-egy kollekció kidolgozása közben.
A divatvilág szívéből, azaz Párizsból indul minden, hiszen a hosszas tanácskozások végén a terveket és ötleteket itt veti papírra a tehetséges tervezői gárda. Ezeket aztán a marokkói manufaktúrákban varrják meg és keltik életre, ahonnan az évi összesen 18 millió legyártott darab a németországi raktárakba kerül. Mindeközben a svájci Baselben működő irodák összefogják a műveleteket, reklámkampányokat kreálnak, illetve kapcsolatot tartanak a vevőkkel és viszonteladókkal.
Az országokon átívelő, stílusokat és kultúrákat egyesítő szemlélet mellett a Tally Weijl másik legfontosabb hitvallása a gyorsaság. 1984-ben két ambiciózus vállalkozó vakmerő ötleteként indult el a cég, amely mára Európa egyik legnagyobb ruházati hálózatává fejlődött, közel 400 üzlettel szerte a nagyobb és kisebb országokban, ráadásul terveik szerint a következő 3 év alatt még legalább 20 újat nyitnak majd. Magyarországon jelenleg a Westend, Europark, Arena Pláza, Mammut II. és Árkád Győr bevásárlóközpontokban találhatod meg márkaboltjaikat, ahol beszerezhetsz minden kelléket ahhoz, hogy totálisan szexisnek érezd magad.

forrás: http://www.dress_mark.mlap.hu
Hello Kitty
1974- ben alkották meg, és 1976 óta világszerte bejegyzett védjegy.
(??????, Haró Kiti) a japán Sanrio vállalat legismertebb mesefigurája. A fehér macska jellegzetessége, hogy a bal fülében mindig egy masnit vagy más hasonló díszt visel, és a rajzfilmsorozatot kivéve mindig hiányzik a szája.
Hello Kittyt azért kapott angol nevet (Kitty White), mert születése idején a brit kultúra népszerű volt a japán lányok körében. Keresztnevét Alice egyik macskájáról kapta, Lewis Carroll Alice tükörországban című mesekönyvéből.
Kitty világa tele van barátokkal és családtagokkal. 2004 óta még saját macskája is van, Charmmy Kitty, és egy hörcsöge, Sugar. Charmmy Kittyt a történet szerint édesapjától, George White-tól kapta születésnapjára, Sugart pedig a barátjától, Dear Danieltől. Charmmy külsőre nagyon hasonlít Hello Kittyre, de több macskás tulajdonsága van.
Hello Kitty Az Egyesült Államokban már a kezdetektől árultak Hello Kitty-termékeket, és 1983 óta ő az amerikai gyerekek nagykövete az UNICEF ben. Igazán népszerű mégis a kilencvenes évek végén lett, amikor számos híresség kezdett Hello Kittys holmikkal megjelenni a nyilvánosság előtt. Mariah Carey, Cameron Diaz, Ricky Martin és Paris Hilton is népszerűsítette már, egy énekesnő, Lisa Loeb pedig egy egész albumot szentelt Kittynek, Hello Lisa címmel.
Hello Kitty először egy műanyag pénztárcán jelent meg 1975- ben, és hamarosan rengeteg különböző terméket gyártottak képmásával. Bár eredetileg a fiatal lányokat célozták meg, ma már szinte minden elképzelhető holmit díszített, írószerektől a ruhákig, számítógépektől az autókig. Japánban már nem úgy tekintenek rá, mint aki csak kisgyerekeknek szól, egyaránt népszerű a tizenévesek és a felnőttek körében is. A piac terjeszkedését jelzi, hogy a Hello Kittyvel díszített felnőtt alsóneműk épp annyira keresettek, mint az esküvői ruhák. Ma már több mint 22 000 féle terméket árulnak, és ez a Sanrio éves jövedelmének felét adja.

|